Facebook icon GitHub icon Linkedin icon Mastodon icon Instagram icon Pinterest icon YouTube icon Twitter icon Discord Twitch TikTok

sᴇᴢᴏɴ 6 EarthSMP - INFORMACJE

Dzisiaj - tj. 15 czerwca, sobota - wystartował EarthSMP. Jest to pierwszy tryb na sezonie 6! Sporo czasu zleciało odkąd zamknęliśmy poprzedni sezon, ale i wiele rzeczy się zmieniło.

Nowy system terenów i państw przysporzył wielu graczom problemy, więc śpieszymy z pomocą:


Tereny i państwa to dwa różne pojęcia.

  • Tereny - podstawowe obszary, które zajmujemy na mapie świata. Możemy do nich dodać graczy, budować na spokojnie - pvp jest wyłączone. (koszt 1k monet + zajęcie kolejnych terenów = kolejne koszta)
  • Państwa - zespół max. 5 terenów, które tworzą całość. Możemy tam już walczyć, podbijać inne obszary państw, ustawiać stolicę, pobierać dodatkowe podatki.


WOJNY

Używając komendy: /wojna, możemy wyświetlić informacje na temat nadchodzących walk lub zadeklarować wojnę innemu terenowi / państwu.
W przypadku trwających wojen, możemy wyświetlić menu: /wojna menu lub przenieść się na obszar walk u przeciwnika: /wojna spawn.

OPŁATY

  • PODATKI ZA ZAJĘTE OBSZARY
    Jako lider (lub wysoko postawiona rola) dostaniesz informacje o opłatach za obecne tereny. Nie są one darmowe w utrzymaniu, ponieważ często tereny/państwa pozostawały opuszczone i zajmowały miejsce innym graczom.
    Na chacie wyświetli się kwota do zapłaty, zostaniesz o niej poinformowany. (obecnie jest to 80 monet / 1 dzień za chunk.) Wystarczy wpłacić monety do banku, a serwer o północy sam zabierze monety i opłaci tereny. Możesz wpłacić nadwyżkę w przypadku nieobecności, by tereny przetrwały bez lidera.
  • PODATKI MIESZKAŃCÓW
    Jako lider możesz ustawić podatek, który dodani gracze będą musieli zapłacić co określony czas (zazwyczaj: 1dzień). Ma to pomóc w utrzymaniu państwa i jego dalszym rozwoju. Zakładka dostępna w menu > podatki.

Więcej opcji możecie znaleźć w menu terenów/państw, wpisując po prostu komendę: /teren lub komendę /państwo.

Często zadawane pytania

Jak stworzyć teren?
Wpisz /teren create NAZWA, by utworzyć teren oraz zająć jeden chunk (ten na którym obecnie się znajdujesz).
Jak zająć teren?
Wpisz /teren claim, by zająć chunk, na którym obecnie się znajdujesz.
Jak przenieść się na swoje tereny?
Wpisz /teren claimlist, by wyświetlić listę zajętych terenów i przenieść się na wybrane. (za darmo lub za opłątą)
Jak wpłacić/wypłacić pieniądze do banku?
Wpisz /teren deposit <kwota>, by wpłacić określoną kwotę monet do banku. Wpisz /teren withdraw <kwota>, by wypłacić określoną kwotę monet z banku.
Co jeśli zepsułem blok terenu - dzwon i hologram?
Wpisz /teren, by wyświetlić menu, w którym - w prawym dolnym rogu - znajduje się item dzwonu z wytłumaczeniem, co zrobić. Możesz za 0 monet postawić go ponownie w wybranym miejscu.
Jak zaprosić gracza?
Wpisz /teren trust <nick>, by dodac gracza do swojego terenu.
Jak zmienić nazwę terenu?
Wpisz /teren rename <nowa nazwa>, by ustawić nowa nazwę :).
Jak wyświetlić wspólną skrzynie terenu?
Wpisz /tereny storage, by otworzyć skrzynię terenu. To przenośna skrzynia, w którą każdy - jedna osoba na raz - może ingerować, podając sobie rzeczy.
Jak porzucić jeden z chunków?
Wpisz /tereny unclaim, by usunąć chunk, na którym obecnie stoisz, z twojego terenu.